تبلیغات
توجه: نتایج پذیرفته شدگان خبرنگاران جدید اس نیوز فارسی در سایت وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری در قسمت خبرگزاری ها ذکر شده است. خبرنگاران پذیرفته شد کد عبور برای ایمیلشان ارسال خواهد شد. بچه های پشتیابانی سایت کاربرگرامی،اگر در هنگام مطالعه ی خبر با خبری که با قوانین ضد باشد و قوانین را نقض کند برخورد کردید خواهشمندیم جهت کمک به ما شماره خبر را به ایمیل اصلی سایت وارد کرده و عبارت تخلف خبر را انتخاب کنید، چون خبرگزاری اس نیوز فارسی نظارتی بر خبر هایی که خبرنگاران بر روی سایت میگذارند به صورت دائم و همیشگی ندارد- باتشکر مدیریت خبرگزاری خبـرگزاری اس نیوز فارسـی S-NEWS PERSIA AGENCY - دین پژوهی
گروه دیدگاه - دین پژوهی
/ گفتاری از آیت الله جوادی آملی /
وقتی خدا مهمان انسان می‏شود

خبرگزاری فارس: در یك جا خدای سبحان ما را مهمان خودش می‏كند، كه آن ماه مبارك رمضان است ؛ در جای دیگر ما به مهمانی خدای سبحان می‏رویم كه آن حج و عمره است. گاهی هم خدا مهمان انسان می‏شود. خدای سبحان فرمود كه من مهمانی آنهایی كه دل‏های شكسته دارند و به هیچ كسی جز خدا امید ندارند و با من راز و نیاز می‏كنند و از من چیزی می‏خواهند را می‏پذیرم.

90/05/04 - 15:53:14
چرا آیة الكرسی می‌خوانیم؟

خبرگزاری فارس: حضرت علی علیه‌السلام فرمودند: بر مسلمان لازم است كه شب را به پایان نیاورد مگر آنكه آیة‌الكرسی را بخواند و اگر می‌دانستید كه آیة‌الكرسی چیست و در آن چیست، هرگز آن را رها نمی‌كردید.

90/05/04 - 15:50:29
حكومت امیر مؤمنان علی (ع) تبلور معنویت در كالبد سیاست

خبرگزاری فارس: حكومت حضرت علی (ع) نشان دهنده حكومت منتخب و شایسته انسانی و تجلی روح معنویت و عدالت در كالبد سیاست و اجتماع است. روش زمامداری ایشان بر اساس عدالت محوری و انسان‌مداری و نفی هرگونه فقر و محرومیت از جامعه و تشریفات بیهوده حكومتی است.

90/05/04 - 15:40:16
/ قرآن و بازتاب تربیتی روابط چهارگانه انسان - قسمت دوم /
تطبیق تدبیر الهی بر كل وجود انسان

خبرگزاری فارس: واماندگی در امر شهود تمایلات فطری در غرب و برای عامه مردم آن دیار ناشی از قصور و درماندگی است. روان‌درمانی نیز نمی‌تواند معجزه بیافریند. ولی مسلمان واماندگی‌اش از روی تقصیر و كوتاهی است، زیرا مسلمان مأموریت دارد كه همراه و همگام با فطریاتش باشد و در مسیر جانش حركت كند

90/05/04 - 15:34:59
/ امر به معروف و نهی از منكر واجبی فراموش شده - 3 /
امر به معروف و نهی از منكر در اسلام و نقش زبان در عمل به آن

خبرگزاری فارس: تذكر زبانی باید صحیح، صریح، صادقانه، متین، معتدل، جدّی، مختصر، سالم و بدون نیش و تحقیر و توهین و فحش و بدگوئی باشد تا تأثیر بیشتری روی مخاطب داشته و او را به اصلاح بكشاند نه به عناد و لجاجت.

90/05/04 - 09:32:54
توصیه هایی درباره نحوه خوابیدن در ماه رمضان

خبرگزاری فارس: در ماه رمضان از فرصت استفاده كنید، یك وقت هایی خودتان را بخوابانید و بعد از نیم ساعت بلند شوید بعد ببینید چقدر سرحال می شوید و تا چند ساعت حسابی از وقت خود تان استفاده می كنید، بعد دوباره یك مقدار بخوابید.

90/05/04 - 09:20:54
/ گفتاری از آیت الله مصباح یزدی /
وظایف ما در فتنه ها

خبرگزاری فارس: در فتنه های اجتماعی ما سه گونه وظیفه داریم: یك وظیفه این است كه خود را از آفات فتنه حفظ كنیم تا طعمه شیطان نشویم. وظیفه دیگر این است كه از مردمی كه در معرض فتنه اند با آگاهی بخشی، دست گیری كنیم، و وظیفه سوم مقابله با فتنه انگیزان است...

90/05/03 - 17:02:17
/ آشنایی با حرام‌های مالی -1 /
مال حرام چیست؟

خبرگزاری فارس: «لقمه حرام»؛ با شنیدن این واژه فوراً غذایی تصور می‌شود كه از راه حرام به دست آمده و خوردن آن شرعاً ممنوع است؛ یعنی نباید خورد. اما این تمام داستان نیست. لقمه حرام مدخلیست برای ورود به بحثی گسترده و دامنه دار و البته بسیار مهمی به نام «مال حرام».

90/05/03 - 16:36:44
/ قسمت اول /
قرآن و بازتاب تربیتی روابط چهارگانه انسان

خبرگزاری فارس:تعامل انسان با جهان تحت عنوان روابط انسان با خدا، خود، جامعه و طبیعت، قابل توضیح است؛ عنوانی كه در این اواخر در حوزه‌های عرفان، اخلاق، فرهنگ و تربیت به صورت چشم‌گیر خودنمایی دارد.در مقاله "قرآن و بازتاب تربیتی روابط چهارگانه انسان "، رشد و تربیت انسان در سایه این روابط به بحث گرفته می‌شود.

90/05/03 - 16:10:01
/فروغ ولایت؛ بازخوانی زندگی امیر مؤمنان(ع) از تولد تا شهادت - 14 /
امام علی (ع) و شورای انتصابی خلیفه دوم

خبرگزاری فارس: چون مردم از مراسم دفن عمر بازگشتند محمد بن مسلمه، با پنجاه تن شمشیر بدست، اعضاى شورا را در خانه اى گرد آورد و آنان را از دستور عمر آگاه ساخت.نخستین كارى كه انجام گرفت این بود كه طلحه، كه روابط او با امیر مؤمنان علی (ع) تیره بود، به نفع عثمان كنار رفت...

90/05/03 - 15:41:57
مروارید عفاف؛كاوشی در حیا ، غیرت و حجاب -4/
عوامل مؤثر در سست شدن فرهنگ حجاب و پیامدهاى آن

خبرگزاری فارس:با آنكه حجاب و رعایت موازین عفاف هیچ‏گونه محدودیتى در زمینه‏هاى مختلف براى پیشرفت زنان فراهم نیاورده است، شاهد كم‏رنگ شدن پوشش اسلامى در دهه اخیر هستیم. عوامل متعددى در این زمینه دخیلند.

90/05/03 - 12:59:53
قبایح عقلی از نظر قرآن

خبرگزاری فارس: حسن و قبح عقلی، هم در اشیاء و امور مطرح می باشد و هم در افعال و معانی اعتباری و اختیاری مطرح می شود. شناخت قبایح عقلی می تواند آدمی را در جهت حركت در مسیر درست یاری رساند. براین اساس نویسنده به معرفی مواردی كه از نظر قرآن به عنوان زشتی ها و قبایح یادشده پرداخته است.

90/05/03 - 12:37:58
/ سیمای شیعان در كلام امیر مومنان - 1 /
ایمان، كلید سعادت

خبرگزاری فارس: سعادت حقیقی انسان در گرو ایمان است و لازمه ایمان انجام اعمال صالح است. هر چه ایمان قوی‌تر و راسخ‌تر باشد، اعمال انسان هم صالح‌تر خواهد بود و هر چه ایمان ضعیف‌تر‌ باشد، اعمال انسان هم ضعف پیدا می‌كند...

90/05/03 - 12:15:13

خبرگزاری فارس: موضوع این مقاله، نقد و بررسی الگوی مناسبات دین و دولت از طرف جریان روشنفكری دینی با هدف ارائه الگوی جایگزین برای الگوهای نظری رایج در مناسبات دین و دولت در جمهوری اسلامی ایران است.

90/05/03 - 12:04:28

Powered by WebGozarتماس با ما

کد تماس با ما