تبلیغات
توجه: نتایج پذیرفته شدگان خبرنگاران جدید اس نیوز فارسی در سایت وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری در قسمت خبرگزاری ها ذکر شده است. خبرنگاران پذیرفته شد کد عبور برای ایمیلشان ارسال خواهد شد. بچه های پشتیابانی سایت کاربرگرامی،اگر در هنگام مطالعه ی خبر با خبری که با قوانین ضد باشد و قوانین را نقض کند برخورد کردید خواهشمندیم جهت کمک به ما شماره خبر را به ایمیل اصلی سایت وارد کرده و عبارت تخلف خبر را انتخاب کنید، چون خبرگزاری اس نیوز فارسی نظارتی بر خبر هایی که خبرنگاران بر روی سایت میگذارند به صورت دائم و همیشگی ندارد- باتشکر مدیریت خبرگزاری خبـرگزاری اس نیوز فارسـی S-NEWS PERSIA AGENCY - اقتصاد و حقوق
گروه دیدگاه - اقتصاد و حقوق
چهار فصل زندگی مدل ایرلندی، از شكوفائی تا ورشكستگی

خبرگزاری فارس: تا همین اواخر می‌شد فكر كرد ایرلند می‌تواند مشكلات مالی‌اش را با یك برنامه تند سخت‌گیری‌های بودجه‌ای حل كند، ولی مسئله ایرلند تداوم یافت و اعتبارش در برابر سرمایه‌گذاران تضعیف شد.

90/05/04 - 16:02:33
/ معوّقات بانكی چرا ایجاد می‏شوند؟ - قسمت اول /
9 عامل در ایجاد مطالبات غیر جاری بانك‏ها

خبرگزاری فارس: افزایش مطالبات غیرجاری حیات بانكها و سیستم بانكی را تهدید می كند كه به نوبهی خود حیات اقتصادی را تهدید خواهد نمود. بنابراین ناظران پولی، مقامهای اقتصادی و سهامداران بانكها نسبت مطالبات غیرجاری به كل تسهیلات بانكها را زیر نظر داشته و در صورت افزایش آن، واكنش نشان خواهند داد.

90/05/04 - 15:41:48
چگونه اقتصاد خانواده خود را مدیریت كنیم؟

خبرگزاری فارس: شیوه مدیریت اقتصادی خانواده‌ها، امروزه بخش عمده‌ای از هویت آنان را تشكیل داده، رونق و شكوفایی اقتصادی، رشد و ترقی خانواده را در پی خواهد داشت.

90/05/03 - 16:04:46
/اهداف و چشم انداز جهاد اقتصادی - 4/
اهداف جهاد اقتصادی

خبرگزاری فارس: برای حركت جهشی و مجاهدانه در عرصه اقتصادی كشور نخست باید به اهداف جهاد اقتصادی توجه كنیم تا با عزمی راسخ، مجاهدتی كم‌نظیر نشان دهیم.

90/05/03 - 13:05:49
/جهاد اقتصادی از منظر مقام معظم رهبری - 4 /
منشأ قدرت اقتصادی و سیاسی‌ یك ملت، قدرت علمی است

خبرگزاری فارس: یك ملت، با اقتدار علمی است كه می‌تواند سخن خود را به گوش همه افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمی است كه می‌تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیای سیاسی حائز شود. اقتصاد هم به دنبال اینها به دست می‌آید؛ پول تابع توانایی‌هاست. امروز این‌طوری است؛ علم را می‌شود به پول تبدیل كرد و از لحاظ اقتصادی هم قوی شد.

90/05/02 - 15:59:01
چشم‌انداز اقتصاد ملی پس از حذف صفرها

خبرگزاری فارس: با حذف 4 صفر از جلوی واحد پول ملی تمام سكه‌ها و اسكناس‌های زیر یكهزار تومان كه تعداد صفرهایشان كمتر از 4 عدد است، به كل حذف خواهد شد. مثلا 500 تومانی یا 5000 ریالی، 200 تومانی یا 2000 ریالی و سكه‌هایی چون 500 ریالی و 1000 ریالی از چرخه حذف می‌شوند.

90/05/01 - 15:25:35
نقش مهم اردوهای جهادی در تحقق جهاد اقتصادی

خبرگزاری فارس: برای تحقق جهاد اقتصادی، استفاده از تمامی پتانسیل‌های موجود اجتماعی و اقتصادی ضروری است. تشكل‌های دانشجویی و جوانان به‌عنوان یكی از بانشاط‌ترین و تأثیرگذارترین نیروهای اجتماعی چگونه می‌توانند در تحقق جهاد اقتصادی سهیم باشند؟

90/05/01 - 14:59:04

خبرگزاری فارس: در اكثر ممالك دنیا، وظیفه‏ی اصلی اتاق‏های بازرگانی و بازرگانان هر كشور، گشودن دروازه‏های بازارهای خارجی برای كالاهای تولید شده در داخل است و هر بازرگان نماینده‏ای است كه كالاهای تولید شده در كشور خود را به دیگر كشورها عرضه می‏كند.

90/05/01 - 09:04:37
بازخوانى امامت، حكومت و توزیع قدرت در قانون اساسى

خبرگزاری فارس: بسیارى از اصول كلیدى قانون اساسى جمهورى اسلامى ایران علاوه بر معیارهاى حقوقى، با رعایت مبانى دینى تدوین شده است.در این راستا به اختصار، نیم‏نگاهى به مباحث مربوط به «امت و امامت»، «حاكم و حكومت»، «فقیه و ولایت» و «توزیع قدرت» ضرورت دارد.

90/04/29 - 14:34:18
ممنوعیت حمل سلاح سرد، مطالبه ای عمومی

خبرگزاری فارس: چاقوها همچنان تیز و كشنده‌اند و هنوز قانونی برای ممنوعیت حمل سلاح سرد تصویب نشده است و معلوم نیست تا روز تصویب‌شدنش، چند بار دیگر نوك تیز چاقوها گوشت و پوست انسان‌ها را از هم بدراند.

90/04/29 - 12:21:39
دانستنی های حضانت

خبرگزاری فارس: حضانت در لغت به معنای تربیت طفل و حفظ و نگهداری آن است و معنای اصطلاحی آن نیز از معنای لغوی جدا نگشته است. برخی از فقهای امامیه در تعریف آن چنین گفته‌اند: «حضانت عبارت است از ولایت و سلطنت بر تریبت طفل و متعلقات آن از قبیل نگهداری كودك، گذاشتن آن در بستر، سرمه كشیدن، پاكیزه نگه داشتن، شستن جامه‌های او و مانند آن».

90/04/29 - 08:59:17
برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصادی در تحلیلی تآكید كرد؛
اقتصاد آمریكا در چند قدمی سقوط قرار دارد

خبرگزاری فارس: برنده‌ی نوبل اقتصاد معتقداست؛ درمان كسری بودجه‌ی ایالات‏متحده ارتباط مستقیمی با پویا كردن اقتصاد، پایان جنگ‌های احمقانه، مهار هزینه‌های جنگ و افزایش مالیات دارد، در حالی‏كه جناح راست با استفاده از این ابزار می‌خواهد به دوران بی‌تفاوتی و بی‌خیالی بی‌حد و حصر خویش بازگردد.

90/04/29 - 08:41:55
/جهاد اقتصادی از منظر مقام معظم رهبری - 3 /
استقلال اقتصادی بالاتر از استقلال سیاسی است

خبرگزاری فارس: بالاتر از استقلال سیاسی استقلال اقتصادی است كه مسئولان كشور، نمایندگان مجلس و دست‌اندركاران مسائل اقتصاد باید توجه كنند كه در زمینه پول، سازوكارهای اقتصادی و فعالیت‌های اقتصادی وابستگی خودشان را در همه بخش‌ها قطع كنند.

90/04/28 - 16:14:35
خصوصی‌سازی پست و ملاحظات آن

خبرگزاری فارس: واگذاری پست هم دارای مزایایی است و هم معایب كه بر این اساس باید توجه داشت كه خصوصی‌سازی همه امور لزوما خوب نیست و ممكن است باری كه بر دوش مردم قرار می‌گیرد به مراتب سنگین‌تر از باری باشد كه از دوش دولت برداشته می‌شود.

9





Powered by WebGozar



تماس با ما

کد تماس با ما